Kürtaj Sonrası , Kürtaj Kararı Vermek , Kürtaj Fiyatları , İstanbul'da Kürtaj Yapan Doktorlar

Kürtajdan sonra herhangi bir sorun olurmu ? , kürtaj işlemi tekrar gebe kalmayı etkilermi ? , Çocuk aldırdıktan sonra isteğim zaman tekrar çocuk yapabilirmiyim ? , kürtaj sağlığımı etkilermi ? gibi sorular hamile kalmiş ve kürtaj kararı almış birçok annenin kafasında dolaşır , ama merak etmeyin kürtajdan sonra herhangi bir sorun olmuyor , tekrar gebe kalabilirsiniz , ne zaman isterseniz. İstanbul'da kürtaj fiyatları ve yine İstanbul'da kürtaj yapan doktorlarıda merak ediyorsanız bu makalede bahsettik .

KÜRTAJ YANİ ÇOCUK ALDIRMA VE KÜRTAJ SONRASI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

1- Kürtaj olduğunuzu kimseler bilmeyecek, tüm işlem gizli tutulacaktır. Yakınlarınız veya başka şahıslar sizin kürtaj olup olmadığınızı bizden sorgulayamazlar.

2- Kürtajdan önce jinekolojik muayene ve ultrason muayenesi yapılacak gebelik boyutları netleştirilecektir. Kürtaj öncesi muayeneler ücretsiz olacaktır.

3- Kürtaj işleminiz yaklaşık 20 dakika sürecek ve kürtajdan sonra yürüyüp gideceksiniz.

4- Kürtaj esnasında acı çekmeyeceksiniz , sonrasında ağrınız olmayacak.
Kürtaj işlemi daha sonradan çocuk sahibi olmanızı etkilemeyecek , istediğiniz zaman gebe kalabilirsiniz

5- Kürtaj sonrası yaklaşık 3 gün normal bir adet kanaması kadar kanamanız olacaktır, 1 ay sonrada tekrar adet göreceksiniz.

6- İlk defa kürtaj olacaksanız bu durum defalarca kürtaj olmuş kadınlardan farklı değildir , sonrasında istediğiniz zaman çocuk sahibi olabilirsiniz, kürtaj buna engel değildir.

7- Önceden düşük yapmak için ilaç kullanıp kanaması başlayan vaya parça düşüren kadınlarda bu hatalı uygulamadan dolayı tehlikeli kan kayıpları yaşanabileceği için acilen kürtaj yaparak kanayan parçaların çıkartılması gerekir. ( kürtaj hapı , düşük hapı veya düşük iğnesi gibi ilaçlar kesinlikle çok tehlikelidir , bu işlem kürtaj ile doktor yönetiminde yapılmalıdır.

8-Vakum kürtaj en fizyolojik kürtaj metodu olup ağrı çekmeden ve kısa sürede gerçekleşmektedir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası enfeksiyon belirtileri

Kürtaj sonrası kanama uzun sürerse

Kürtaj sonrası kanama ne zaman biter