Kürtaj Sonrası , Kürtaj Kararı Vermek , Kürtaj Fiyatları , İstanbul'da Kürtaj Yapan Doktorlar

Kürtajdan sonra herhangi bir sorun olurmu ? , kürtaj işlemi tekrar gebe kalmayı etkilermi ? , Çocuk aldırdıktan sonra isteğim zaman tekrar çocuk yapabilirmiyim ? , kürtaj sağlığımı etkilermi ? gibi sorular hamile kalmiş ve kürtaj kararı almış birçok annenin kafasında dolaşır , ama merak etmeyin kürtajdan sonra herhangi bir sorun olmuyor , tekrar gebe kalabilirsiniz , ne zaman isterseniz. İstanbul'da kürtaj fiyatları ve yine İstanbul'da kürtaj yapan doktorlarıda merak ediyorsanız bu makalede bahsettik .

KÜRTAJ YANİ ÇOCUK ALDIRMA VE KÜRTAJ SONRASI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

1- Kürtaj olduğunuzu kimseler bilmeyecek, tüm işlem gizli tutulacaktır. Yakınlarınız veya başka şahıslar sizin kürtaj olup olmadığınızı bizden sorgulayamazlar.

2- Kürtajdan önce jinekolojik muayene ve ultrason muayenesi yapılacak gebelik boyutları netleştirilecektir. Kürtaj öncesi muayeneler ücretsiz olacaktır.

3- Kürtaj işleminiz yaklaşık 20 dakika sürecek ve kürtajdan sonra yürüyüp gideceksiniz.

4- Kürtaj esnasında acı çekmeyeceksiniz , sonrasında ağrınız olmayacak.
Kürtaj işlemi daha sonradan çocuk sahibi olmanızı etkilemeyecek , istediğiniz zaman gebe kalabilirsiniz

5- Kürtaj sonrası yaklaşık 3 gün normal bir adet kanaması kadar kanamanız olacaktır, 1 ay sonrada tekrar adet göreceksiniz.

6- İlk defa kürtaj olacaksanız bu durum defalarca kürtaj olmuş kadınlardan farklı değildir , sonrasında istediğiniz zaman çocuk sahibi olabilirsiniz, kürtaj buna engel değildir.

7- Önceden düşük yapmak için ilaç kullanıp kanaması başlayan vaya parça düşüren kadınlarda bu hatalı uygulamadan dolayı tehlikeli kan kayıpları yaşanabileceği için acilen kürtaj yaparak kanayan parçaların çıkartılması gerekir. ( kürtaj hapı , düşük hapı veya düşük iğnesi gibi ilaçlar kesinlikle çok tehlikelidir , bu işlem kürtaj ile doktor yönetiminde yapılmalıdır.

8-Vakum kürtaj en fizyolojik kürtaj metodu olup ağrı çekmeden ve kısa sürede gerçekleşmektedir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası enfeksiyon belirtileri

Kürtajdan sonra ağrı olur mu ?

Kürtaj sonrası adet