Kürtaj sonrası hamilelik

Kürtaj sonrası hamile kalıp kalamayacağınız ve kürtaj sonrası kanama ve ağrı olacak mı , kürtaj sonrası ilk adet ne zaman olacak gibi birçok durumu bu yazıda inceliyoruz. İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında tek yasal yol ve en risksiz metod vakum kürtajdır , eski klasik kazıma ile yapılan çocuk aldırma metodlarına göre ciddi avantajlar sunan vakum kürtajda rahim içini çepeçevre saran enmetrium dokusu kazınmaz , onun yerine direkt olarak gebelik kesesi ince bir tüp vasıtası ile sıvı halde dışarı çıkartılır , bu durumda hasta hem kürtaj acısı çekmez , hemde kürtaj sonrası kanama ve ağrı gibi şikayetler pek görülmez , veya adet ağrısı boyutunda hafif ağrılar olabilir ilk günlerde. Vakum kürtajda üreme fizyolojiside pek etkilenmediği için kürtaj sonrası hamile kalma konusundada sıkıntı yaşamazsınız. Bu malakemizde kürtaj sonrası hamilelik dışında kürtaj nasıl yapılır , kürtaj fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatı gibi konularıda ele alıyoruz.

Bizi istediğiniz saatte arayabilirsiniz , yada WhatsApp'tan yazabilirsiniz , hiç çekinmeyin işimiz bu.

Kürtaj sonrası hamilelik

Çocuk aldırdıktan sonra yeniden hamile kalmak sıkıntı olur mu diye çok soran oluyor , ama merak etmeyin ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz , hatta kürtajdan birkaç gün sonra cinsel ilişkiye girip hamile olarak yeniden bize gelen çok hastamız oluyor , ama zaten kürtaj sorası 10 gün kadar cinsel ilişkiyi yasaklıyoruz ama bazı hastalarımız bu yasağa pek uymuyor. Rahim içindeki gebelik kesesinin dışarı alınması üreme fizyolojini etkilemez.

Kürtaj sonrası ağrı ve kanama

Eski zamanlarda uygulanan kazıma şeklindeki kürtaj metodunda rahim içi komple kazınıyordu , ciddi ölçüde travmatik bir yöntemdi , dolayısı ile hastayada ağrı ve kanama gibi kürtaj sonrası şikayetler oluşturuyordu , ama vakum kürtaj aynen bir nokta atışı gibi sadece gebelik kesesini dışarı boşaltan bir metod olduğu için adet kanaması boyutunun üzerine çıkan bir kanama ve ağrı pek oluşturmaz.

Kürtaj sonrası ilk adet

Kürtaj yapıldığında ve gebelik kesesi rahimden çıkartıldığında üreme sistemi bunu adet görmüş gibi algılar ve bir sonraki üreme dönemine hazırlık başlar , önce yarım kalan adet dönemi ve bir adet dönemide yeni dönemden geçilir dolayısı ile toplamda 40 gün sonra adet görmeye başlarsınız yeniden.
tabi bayanlar her ay adet görmeye alışkın okdukları için 30. günden itibaren bizi aramaya balşıyorlar , doktor bey ben ne zaman adet görmeye başlayacağım diyerek. Ama merak etmeyin özlediğiniz adet günlerinize kavuşmak için 10 gün daha bekleyin diyorum bende :)

Kürtaj sonrası cinsel ilişki , havuza ve denize girmek

Çocuk aldırdıktan sonra 10 gün kadar dikkat etmek gerekir ve cinsel ilişki , havuz , deniz gibi aktiviteleri bu süre zarfında gerçekleştirmemelidir. Peki yaparsak ne olur , büyük ihtimalle birşey olmaz ama rahim içi enfeksiyona yol açma ihtimalide yok değildir. En iyisi sabretmek.

Kürtaj fiyatları

2019 yılı mart sonu gibi İstanbul'da kürtaj fiyatları ortalama olarak ...tl civarından başlar , tabi bu düşük rakam ilk adet gecikmesi yani 4 haftalık gebelikler için geçerlidir ve hamilelik haftası arttıkça kürtaj ücretleride artacaktır. En geç 10 haftaya kadar çocuk aldırabilirsiniz , daha ileri vakalar ülkemizde kürtaj kanunu ile yasaklanmıştır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da himenoplasti fiyatları 2019 yılı mart ayı için ortalama olarak ....tl civarıdır . Kızlık zarı diktirme ücretlerinde en önemli faktör yapılacak olan bekaret tamiri ameliyatının çeşididir , mesela eski bir metod olan ve artık pek tercih edilmeyen geçici kızlık zarı dikimi uygulaması kolay olduğu için diğer metoldalra göre daha ucuzdur , bunun yanında flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı az daha yüksek , vajina daraltma ameliyatı ile kombine edilmiş flep yöntemi ve çift kat flep gibi ameliyatlar , labioplasti ile yapılan kombinasyonda hep fiyatları yükselten unsurlardır. Güncel ücret bilgileri için telefonla arayınız veya WhatsApp'tan yazınız.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası enfeksiyon belirtileri

Kürtajdan sonra ağrı olur mu ?

Kürtaj sonrası adet