Kürtajdan sonra ağrı olur mu ?

Hamileliği sonlandırmak yani çocuk aldırmak zorunda kalmadıkça tercih edilen bir yol olmamakla beraber özellikle evlilik öncesi ilişkilerden ortaya çıkan gebeliklerde nerdeyse tek çare gibidir, ilk defa bebek aldıracakların aklını kurcalayan kürtajdan sonra ağrı olur mu , günlük iş hayatıma aynı gün devam edebilirmiyim gibi sorularada bu yazımızda cevap verelim dedik. Aslında bu soruyu 25 sene önce sorsaydınız kazıma yöntemi ile körlemesine gebelik sonlandırıldığı için kürtaj sonrası ağrı, kanama gibi şikayetlerin belirgin olarak karşınıza çıkabileceğini söyleyebilirdim, ama çeyrek yüzyıldır uygulamakta olduğunuz vakumlu kürtaj metodunda endometrium adı verilen rahim içi dokusunu hiç kazımadan sadece gebelik kesisini vakumlayarak çıkartabiliyoruz, kesici alette kullanılmıyor. Peki vakum kürtajından sonra hiç mi ağrı olmuyor, tabiki azda olsa ağrı hissedebilirsiniz bu sizin eşiğinize bağlı, ama ağrılı adet görmekten daha ileri gitmeyen seviyede olacağı için konforunuzu ve günlük yaşanıtınızı etkilemeyecektir.

Kürtajdan sonra vajinada ağrı sızı çok azda olsa hissedilebilir, ağrı kesici ilaçla geçer, kürtajdan sonra şiddetli karın ağrısı pek görülmez, eğer varsa başka sebep aramak lazım, kürtajda ağrı olurmu sorusuna yukarıda yanıt verdim, kurtaj sonrasi neler olur diye merak ediyorsanız 15 dak sonra yürüyüp gidebilirsiniz, vakumlu kürtaj sonrası kanama çok az görülür, kürtaj sonrası ne kadar dinlenmeli diye merak edenler çok oluyor, istirahat ihtiyacı pek olmuyor, kurtajdan sonra karin agrisi sualine yanıt verdik yukarıda, kurtaj agrili midir diye soranlara geniş olarak cevap vermiş olduk.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonraki ilk günlerde yaşanabilecek olumsuzluklar ve tedbirler hakkında genel bilgiler için kürtaj sonrası başlıklı yazıma bakınız.

Kürtajdan sonra adet düzensizliği

Vakumlu kürtajdan sonra ilk adet ortalama 2 hafta gecikir, bu durum tekrar eder mi öğrenmek için kürtajdan sonra adet düzensizliği konulu anlatımım işinize yarayacaktır.

Kürtaj sonrası kanama

Gebeliği cerrahi olarak sonlandırmanızın ardından ilk günlerde vajinal kanama gibi bir şikayetiniz olacak mı sorusuna yanıt bulmak için kürtaj sonrası kanama adlı yazımı okuyun.

Kürtaj sonrası hamilelik

Bazıları bebek aldırdıktan sonra yeniden gebe kalamayacağını zanneder, bu yersiz korkuyu gidermeyle ilgili detayları görmek için kürtaj sonrası hamilelik başlıklı yazıma göz gezdirin.

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Gebelik sonlandırdıktan sonra cinsel yaşantınıza kaldığınız yerden devam etmek için kaç gün beklemeniz gerektiği ile ilgili bilgilere ulaşmak için kürtaj sonrası cinsel ilişki konulu anlatımımı inceleyin.

Kürtaj fiyatları

İstenmeyen gebelikten kurtulmanın maddi yansımasının kaç para olacağını merak ediyorsanız İstanbul için güncel çocuk aldırma maliyetlerinden bahsettiğim kürtaj fiyatları başlıklı makalemi okuyun, yada Bakırköy'deki muayenehanemi arayarak asistanlarımdan fiyat alın, veya WhatsApp 0532 221 3007 den ulaşarak fiyat listesi isteyin.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Yeniden bakire olmak için himenoplasti maliyetleri öğrenmek istiyorsanız kızlık zarı dikimi fiyatı konulu yazımı okuyunuz.

Vajina daraltma fiyatları

İstanbul'da vajinoplasti ameliyatı olmaya ihtiyacınız varsa 28 yıldır bu ameliyatı yapmakta olduğumu söyleyebilirim, ücretler hakkında bilgi almak için vajina daraltma fiyatları konulu yazımı okuyun.

Labioplasti fiyatları

Genital dudaklarda sarkmalar ve fazlalıklar varsa dudak küçültme ve toparlatma ameliyatı düşünebilirsiniz, bu konuda bilgi almak için labioplasti fiyatları başlıklı yazım içinize yarayacaktır.

Kürtaj Kadıköy

İstanbul Kadıköy ilçesi ve civarında kürtaj yapılan devlet hastaneleri, özel hastaneler ve özel jinekolog muayenehaneleri hakkında bilgi almak için kürtaj Kadıköy konulu makalemi okuyun.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Diploma ve Uzmanlık Belgesi ( sayfalar bölümünde )
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274
Haritada adres ve konum ( sayfalar bölümü )
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, TEB bankası karşısı Bakırköy meydana çok yakınız )
Muayenehane resimleri ( sayfalar bölümü )
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )

Kürtajdan sonra ağrı olur mu yorumları ( sayfalar bölümünde )

www.twitter.com/jinekologdr
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Kürtajdan sonra ağrı olur mu konusu için site kullanım kuralları ( sayfalar bölümü )

Yorumlar

 1. 23 yaşındayım ortalama 6-7 haftalık hamileyim. Gebelik testi yaptım pozitif çıktı en son 1 mayıs tarihinde regl oldum. Geçen hafta az bir kanamam oldu gebelik testini de dün yaptım. Yalnız Batmandayım ve Batmanda yaşıyorum evli değilim. Kürtaj yaptırmak istiyorum fakat sgk dan faydalanırsam ailem öğrenir diye duydum. Sizden yardım istiyorum bir fikriniz var mı ne yapmam gerekiyo?
  17 06 2016, 20:58 - Jin op dr turgay karakaya: Biz yapıyoruz
  17 06 2016, 21:00 - .: Hocam istanbuldan yeni geldim bu sebeple İstanbula tekrar gelemiyorum malesef. Batmanda bildiğiniz herhangi bir yer var mı?
  17 06 2016, 21:00 - Jin op dr turgay karakaya: www.kurtajgizli.com okuyun
  17 06 2016, 21:01 - .: Peki çok teşekkür ederim kürtajdan sonra ağrı olur mu ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtajdan sonra cinsel ilişkide ağrı

Kürtaj sonrası enfeksiyon belirtileri

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki