Kürtajdan sonra cinsel ilişkide ağrı

Kürtajdan sonra cinsel ilişkide ağrı şikayetiniz mi oluyor, kürtaj sonrası ilk 10 gün ilişkiye girmeyin dememize rağmen cinsel temasta bulundu iseniz enfeksiyon veya başka bir sorunla karşılaşabilirmisiniz, kürtajdan hemen sonra gebelik ortaya çıkarda bu bir sorun olur mu, kürtaj sonrası kullanılması mecburi olan bazı ilaçlar var mıdır ? diye aklınıza sorular takıldı ise adres doğru, okumaya devam edin, ama sıkıldığınız anda bırakın Bakırköy'deki muayenehanemizi 0212 227 5519 dan arayın kürtaj sonrası neler oluyor, nasıl oluyor sorun, ayrıca WhatsApp 0532 221 3007 den mesaj yazarakta bilgi alabilirsiniz, henüz kürtaj olmadıysanız kürtaj fiyatları listemizi indirebilirsiniz.

Bazıları hocam kürtajdan sonra cinsel ilişkide ağrı olur mu diye soruyor, dolu uterusun kürtajla boşaltılması bazı bayanlarda ilk ay ağrılı cinsel ilişkiye yol açabiliyor, mesele kürtajdan 3 gün sonra ilişkiye girdim diye gelenler oluyor, bu durumda rahim içi enfeksiyon riski söz konusu olabiliyor, zira ilk 10 gün cinsel ilişkiyi yasaklıyoruz, aslında kürtaj sonrası cinsel ilişkide acı sıklıkla karşımıza çıkıyor, bazılarında abartılı ağrı tarif ediliyor, hatta kürtaj sonrası rahim içinde parça kaldığını zannedenler bile oluyor ama yaptığımız kontrollerde gelende organik bir sebeple karşılaşmıyoruz, biliyorsunuz enfeksiyon olayını kürtajdan sonra cinsel ilişkinin zararları arasında bahis konusu etmiştik, birkaç milimetrede olsa henüz tam kapanmamış rahim kanalından cinsel ilişki tazyiki ile mikroorganizmaların retrograd olarak rahim içine haraket etmesi mümkün olabiliyor, bu durumda kürtaj sonrası cinsel ilişkiye girilirse ne olur sorusunun en mutad cevabı enfeksiyon olmalıdır, peki bu durumda kürtaj sonrası cinsel ilişki ne zaman olmalıdır, arada en azından 10 gün bırakmakta fayda vardır, kürtajdan sonra prezervatifle ilişkiye girseniz bile vajina içindeki mikroplar rahim kanalına itilebilir, ilk günler kürtajdan sonra cinsel ilişkiye girdim diye geldiğinizde ilk önce enfeksiyon araştırılır.

 Kürtajdan sonra cinsel ilişkide ağrı sık rastlanmasına rağmen nadiren gerçek bir hastalığı gösterir, gebelik kesisinin alınması ve uterus endometriumun yeni bir gebeliğe hazırlık için geçirdiği süreçte kısaca toparlanma sürecinde cinsel ilişkide yaşanana kasılmalar ve itilmeler ağrıya yol açabilir.

Yorumlar

  1. hocam 7 gün önce kürtaj oldum ilişkiye girdim ağrıdan yapamadık acaba erkenmi girdik

    YanıtlaSil
  2. 12 gün önce kurtaj oldum dun cınsel ılıskıye korunmasız gırdım ama bosalma olmadı genede ertesi gün hapı kullanmam gerekırmı

    YanıtlaSil
  3. 1 buçuk ay önce kurtaj oldum ve her ilişki girmemde ağri var.Açaba aramizda ayni sorunla biri varmi? ve ya nedenini bilen varsa lütfen çevab verin....

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası enfeksiyon belirtileri

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki