Kürtaj sonrası kanama ne zaman biter

Kürtaj sonrası kanama ne zaman biter, kaç gün sürer, azar azar gelen kanama ne anlama gelir, kesilip birkaç gün sonra yeniden başlarsa bu nedir, kürtajdan sonra gerçek adeti ne zaman göreceğim, kürtaj sonrası cinsel ilişkiye girmek için kaç gün beklemek lazım, çocuk aldırdıktan sonra denize ne zaman girebilirim, kürtajdan sonra enfeksiyon olmaması için ne yapmak gerekir, kürtaj sonrası en erken ne zaman hamile kalabilirim, kürtaj yaptırmış olmak kısırlığa yol açar mı ? diye diye uykularınız kaçtı ise bu yazı size ilaç gibi gelebilir, baka bir alternatifte bu yazıları boşverip direkt olarak İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi  dan aramak olabilir, ama akıllı telefon aşığıyım diyorsanız WhatsApp  dende yazabilir ve kürtaj sonrası dönemde neler yaşanacağını sorabilir, kürtaj fiyat listesini güncel haliyle alabilirsiniz.

Kürtaj fiyatları İstanbul : Boğazın iki yanında kürtaj ücretlerinin kaç para olduğunu WhatsApp  den liste halinde gebelik haftasına göre açıklamalı olarak alabilirsiniz. Genel çizgileri ile gerek anadolu yakasında, gerekse avrupa yakasında kürtaj maliyetleri kaç haftalık hamile olduğunuza göre düzenleniyor. Yürürlükte olna ve resmi gazetede yayınlanmış kürtaj kanununa görede 10 hafta en son kürtaj yaptırabileceğiniz boyut olarak karşınızda durmaktadır, 10 haftaya yaklaştıkça kürtaj fiyatları hafta - hafta aratacaktır.

Kürtaj sonrası uzun süren kanama : Küretajdan sonra ara ara kanmalar olabilir, bunlar normaldir, bazılarında biraz daha fazla olur ama günde 4 pedden fazla bir kanama ile başbaşa iseniz kürtaj yapan doktorunuza danışmanızda fayda var, vakum kürtajda komplikasyon çok nadirde olsa tedbiri elden bırakmamak lazım.

Kürtaj sonrası kanama uzun sürerse : Yukarıdaki hikayede abartı söz konusu ise mesela günde 5 ped dolduracak kadar kanamanız var, dayanılmayacak bir ağrınız var diyelim, o zaman kürtaj yapan doktorunuza kontrole gitmelisiniz. Bu durum çok az rastlanır.

Kürtajdan sonra kanama kaç gün devam eder ? : Vakum kürtajda sadece gebelik kesesi alındığı için ve endometriumun kazınması söz konusu olmadığından dolayı genellikle fazla kanama olmaz, bazılarında hafif lekelenmeler olur, ama bazılarıda birkaç ped kirletecek kadar kanama olabilir, gün olarak ifade edersek 10 gün hatta 15 gün süre ile ara ara kanamalar gelecektir, günlük ped takarak tedbir alabilirsiniz.

Kürtajdan sonra kanama ne kadar sürer uzmantv : Kürtaj sonrası yaşananlar kişiden kişiye çok değişir, bazılarında hiç kanama olmazken bazılarında ise beklenenden fazla bir kanama günlerce sürebilir, miktar fazla değilse, beraberinde ateş yoksa pek sorun olmaz ama yinede takip etmekte fayda var, kürtajdan sonra 2 haftaya kadar süre ile kanamalar olabilir.

Kürtajdan 5 gün sonra kanama : Vakumlu kürtaj oldunuz ve eve gittiniz, hiç kanamanız olmadı, durdur durduda kürtaj sonrası 5. gün kanama başladı bu normal mi, evet normal merak etmeyin, doku yenilenmesi esnasında ortaya çıkan artıklar arada bir kanama şeklinde atılır.

Kürtaj oldum kaç gün kanama sürer ? : Vakum kürtaj sonrası kanama 2 haftaya kadar yani 14 gün kadar sürebilir, bu herkeste bu şekilde olmayabilir, hiç kanama olmaması bile normaldir.

Kürtajdan sonra ilk adet kanaması miktarı : Kürtaj sonrası ilk gerçek adetinizi biraz geç görürsünüz, bu yaklaşık olarak 40 gün sonrasına denk gelecektir, ilk göreceğiniz adetin miktarıda diğer adetlerinizdeki kadar olur ama ufak tefek farklar kafanızı karıştırmasın.

Kürtaj sonrası kahverengi lekelenme : Vakumlu kürtajdan sonra ilk 2 hafta boyunca hafif kahverengi lekelenmeler sık rastlanır, bu rahim içindeki rejenerasyonun devam etmesi sürecinse fazlalıkların atılması anlamına gelir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj sonrası enfeksiyon belirtileri

Kürtajdan sonra ağrı olur mu ?

Kürtaj sonrası adet